Narva Eesti Gümnaasiumi juht: oleme saanud kõik õpetajad, sest oleme äge kool!

18.11.2023

Narva Eesti Gümnaasiumi juht Irene Käosaar tõdes intervjuus projekti “Noorte Meedialabor” reporter Andrei Terekhovile, et vaatamata 50% palgalisale, mida makstakse Ida-Virumaal eesti keeles õpetamise eest, ei ole õpetajate leidmine kunagi lihtne.

“Meie oleme saanud kõik õpetajad. Oleme väga õnnelikud selle üle ja see ei olnud lihtne. See oli keeruline ja isegi vaatamata sellele, et Ida-Virus on see palgalisa, ei ole see mingi võluvits, mis tooks maailma kõige paremad õpetajad siia,” ütles Käosaar.

Tema sõnul värbamisprotsess algab tihti oma enda võrgustikest, ja hea töökeskkonnaga kooli õpietajad tulevad meelsasti.

“Tuleb näha vaeva, tuleb teha erinevaid kommunikatsioonikampaaniaid, tuleb kasutada oma tutvusi, võrgustike ja nii edasi. Aga lõpuks on ikkagi niimoodi, et õpetajad tulevad selle väljakutse peale, selle töökeskkonna peale, organisatsioonikultuuri peale, et tegelikult tuleb ehitada ülesse äge kool. Küll siis õpetajad ka tulevad,” lisas Käosaar.

Narva koolijuhi hinnangul, kes nõustab ka haridus- ja teadusministeeriumi ülemineku eestikeelsele õppele teostamisel, riigigümnaasium võiks tekkida ka Lasnamäel.

“Kui me unistame, et just meie saaksime seda otsustada, siis ma arvan, et võiks tulla. Sellepärast, et riigigümnaasiumid on sõltumatud kohalikust poliitikast. Riigigümnaasiumides on võimalik vaatamata sellele, mis toimub kohalikus omavalitsuses, ikkagi viia läbi õpetust sisuliselt ja vastavalt pedagoogilistele väljakutsetele, mitte niivõrd poliitikast lähtudes. Nii et ma arvan, et see oleks hea,” ütles Käosaar.

Projekti “Noorte Meedialabor” teostab haridus- ja noorteühingu Avatud Vabariik, mida toetab Aktiivsete Kodanike Fond, Euroopa Majanduspiirkonna (EMP) toetuste arvel 2014–2021 rahastusperioodil, mida rahastavad Island, Liechtenstein ja Norra.